COMPUTER
Hardware-software-windows-network-short stories 
قالب وبلاگ

برای مبارزه با پیری جسم و روح بهتر است، تعریف درستی از فرآیندهای ذهنی خود داشته باشیم، ابتدا باید دید خود را نسبت به سن پیری سنجید که آیا آن را یک فرآیند خوب یا یک فرآیند بد می‌دانیم، در صورتی که یک پددیه نامرغوب تلقی شود باید این ذهنیت تغییر کند.

در مرحله پیری زندگی انسان حالتی بوده که فرد وقتی به این سن می‌رسد باید به زندگی گذشته خود نگاهی انداخته و اندیشه‌ای داشته باشد که بزرگترین موفقیت در آن دوران این بوده که فرد با خود بگوید، "اگر یک بار دیگر به گذشته باز گردم همین مسیری را که آمده‌ام مجدداً طی می‌کنم" که اصطلاحاً پیری موفق نام دارد.
در پیری موفق انسان توانایی‌هایی را دارد، تا حد زیادی سلامت جسمی خود را حفظ کرده و از نظر روحی پرنشاط است و قدر لحظه‌ها و ثانیه‌های زندگی خود را می‌داند، در صورتی که در سنین پایین‌تر انسان احساس پیری کند احساسات، توانایی‌ها و رفتار او تغییر می‌کند، در نتیجه به فعالیت‌هایی که قبلاً می‌پرداخت، به سراغ آن‌ها نمی‌رود.
این روان‌شناس با اشاره به اینکه 40 درصد افراد بالای 80 سال دچار بیماری آلزایمر و سندرم زوال عقل می‌شوند،تقویت ذخایر شناختی در مرحله قبل از پیری کمک به پیشگیری از بروز انواع بیماری‌ها در سنین بالاتر می‌کند.
ظرفیت مغز بسیار وسیع است و باید در سنین پایین‌تر با مطالعه، حل جداول، بازی با تصاویر و تست‌های هوش ساده حافظه خود را به کار گرفت تا به وسیله ذخایر شناختی خود در سنین بالاتر دچار فراموشی و آلزایمر نشویم، نکته بعدی توجه به سلامت جسمی در کنار سلامت روحی ور انی است که در رأس آن ورزش ثابت ومنظم بسیار کمک کننده است.
در خصوص دیگر گام‌های جلوگیری از پیری جسم و روح : خواب کافی و نرمال یکی از فرآیندهای فعال بوده که در مغز اثرات ترمیمی دارد.
روان‌شناس در پایان : مثبت‌نگر بودن و دور کردن افکار منفی نیز در مبارزه با پیری جسم و روح بسیار تأثیرگذار هستند.
[ ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩٤ ] [ ٩:٢٤ ‎ق.ظ ] [ arash ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
امکانات وب
Instagram

کمک به سازمان خيريه محک