COMPUTER
Hardware-software-windows-network-short stories 
قالب وبلاگ

 

شهروندان دانشمند

شما به طور رسمی دعوت شده‌اید تا به گروه جستجو برای یافتن حیات در خارج از منظومه شمسی بپردازید. ولی نگران نشوید، معنی این دعوت این نیست که شما مجبور باشید به دشت های آمریکا بروید و در یک مزرعه منتظر بمانید تا فضاپیمایی، شما را با خود به فراسوی جو زمین ببرد.

تمام کاری که باید انجام دهید، این است که وارد سایت SETIQuest.org شوید و در آنجا ثبت‌نام کنید. این سایت روز چهارشنبه گذشته راه‌اندازی شد و خبر راه‌اندازی آن در جریان کنفرانس TED 2010 که همین روزها در لانگ‌بیچ کلیفرنیا در جریان است، اعلام شد.

به گزارش نیوساینتیست، SETIQuest نتیجه آرزوی جیل تارتر در هنگام دریافت جایزه TED Prize است. بعد از این‌که در سال گذشته تارتر برنده این جایزه شد، این شانس را پیدا کرد تا در مقابل سالنی پر از نام‌های بزرگ علم و فناوری، یک آرزو کند. وی آرزو کرد که آنها «به مردمان زمین در همه جا این فرصت و توانایی را بدهند تا همکاران فعالی برای یافتن حیات در کیهان شوند.»

حتی اگر شما کدگذار نیستید، هنوز این فرصت را دارید که در فضا به دنبال ای.‌تی (هوشمندان فرازمینی) بگردید و برای این کار هم تنها نیاز به یک چشم دارید.

با SETIQuest، تارتر و TED این آرزو را برآورده شده می‌بینند. این وب‌سایت مقادیر زیادی از داده‌های SETI را برای اولین بار در اختیار عموم قرار می‌دهد. این سایت همچنین الگوریتم جستجوی سیگنال موسسه ستی را به صورت کدهای منبع باز منتشر خواهد کرد، و کدگذاران حرفه‌ای و علاقه‌مندان آماتور فناوری را دعوت می‌کند تا آن را از چیزی که هست بهتر کنند.

در این وب‌سایت چنین آمده است: «با در دسترس بودن منابع برای ذخیره و محاسبه اطلاعات، ما می‌توانیم حجم زیادی از اطلاعات خام را در اختیار دانشجویان و متخصصان پردازش سیگنال‌های دیجیتال قرار دهیم و از آنها دعوت کنیم تا الگوریتم‌های جدیدی خلق کنند که می‌توانند انواع دیگری از سیگنال‌ها را پیدا کنند، سیگنال‌هایی که ما تا کنون از آنها غافل مانده‌ایم».

شهروندان دانشمند

حتی اگر شما کدگذار نیستید، هنوز این فرصت را دارید که در فضا به دنبال ای.‌تی (هوشمندان فرازمینی) بگردید و برای این کار هم تنها نیاز به یک چشم دارید. «شهروندان دانشمند» می‌توانند در داده‌ها به دنبال هر چیزی بگردند که به نظر غریب می‌آید، هر چیزی به غیر از نویز سفید. اگر شما هر چیز غیر عادی را مشاهده کردید، می‌توانید به جامعه جهانی اعلام کنید. اگر تعداد کافی از شهروندان دانشمند با شما در مورد شک برانگیز بودن این مورد هم عقیده باشند، نگرانی آنها سبب می‌شود که تلسکوپ‌های ستی به سوی آن منطقه مشکوک فضا جهت‌گیری شوند. کسی چه می‌داند، شاید شما هم نقشی در یک کشف بازی کنید که تاریخ را تغییر خواهد داد.

[ ۳ اسفند ۱۳۸۸ ] [ ۸:٢۳ ‎ب.ظ ] [ arash ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
امکانات وب
Instagram

کمک به سازمان خيريه محک