COMPUTER
Hardware-software-windows-network-short stories 
قالب وبلاگ

هفته گذشته با هم راجع به منع مصرف قرص‌های پیشگیری در گروهی از بیماران قلبی صحبت کردیم و این هفته به بررسی دیگر روش‌ها می‌پردازیم. باز هم قبل از شروع یادآوری می‌کنم که مطالبی که مطرح می‌شود، مربوط به کسانی است که به تشخیص پزشک متخصص، بیمار قلبی شناخته شده‌اند، نه اینکه کسی خودش این مارک را به خودش زده باشد...
• آمپول‌های سه ماهه: موارد منع این آمپول‌ها تقریبا با قرص ضدبارداری مشترک است. بیماران قلبی که اختلال شدید انعقادی دارند، بهتر است از این روش استفاده نکنند. گروه دوم کسانی هستند که چهار مشخصه زیر را با هم دارند. این افراد بهتر است از آمپول‌های سه ماهه برای پیشگیری استفاده نکنند. این چهار مشخصه عبارت است از افراد بالای چهل و پنج سال که به فشارخون بیش از شانزده و دیابت مبتلا هستند و در ضمن سیگار نیز می‌کشند. گروه سوم کسانی هستند که سکته مغزی کرده‌اند یا مشکلات قلبی عروقی شدید دارند. بدیهی است بهترین روش برای این قبیل خانواده‌ها روش‌های مردانه‌ای مثل کاندوم است.
• آی‌یودی: فقط کسانی که اختلال انعقادی دارند، بهتر است آی‌یودی استفاده نکنند. حتی بیماران دریچه‌ای که قبلا گفته می‌شد آی‌یودی برایشان مناسب نیست، امروزه در تحقیقات دیده‌اند که منعی وجود ندارد.
• قرص‌های دوران شیردهی: فقط کسانی که در حال حاضر وجود لخته خون در عروق‌شان تشخیص داده شده (مثلا مبتلا به DVT، لخته در عروق عمقی پا) بهتر است از قرص‌های دوران شیردهی استفاده نکنند. همان‌طور که می‌دانید این قرص‌ها از حدود چهل روز پس از زایمان تا شش ماهگی که نوزادتان را شیر می‌دهید، بهترین روش پیشگیری از بارداری است. اگر خانمی مدت‌ها قبل مبتلا به DVT بوده است، شامل این منع مصرف نمی‌شود و می‌تواند از قرص مخصوص دوران شیردهی بهره بگیرد و از بارداری ناخواسته جلوگیری کند.
• بستن لوله‌ها: هیچ مورد منعی برای این کار در بیماران قلبی نداریم و فقط خانم‌هایی که دو شرط زیر را به تنهایی یا با هم دارند، بهتر است کمی صبر کنند:
1) کسانی که درگذشته خیلی نزدیک، مشکلی مانند سکته قلبی و یا مساله حادی در سه ماهه گذشته داشته‌اند؛
2) کسانی که پزشک آنها تشخیص وجود لخته در عروق و یا آمبولی ریوی (گیر کردن لخته خون در عروق ریوی) در آنها داده باشد. این خانم‌ها بهتر است چند ماه صبر کنند تا از نظر پزشک مختصص مربوطه شرایط بهبودی و درمان حاصل شود و سپس در صورت تمایل، از روش بستن لوله‌ها که یکی از روش‌های دایمی پیشگیری از بارداری است، بهره بگیرند.

[ ۱٩ بهمن ۱۳۸۸ ] [ ٩:٠۳ ‎ب.ظ ] [ arash ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
امکانات وب
Instagram

کمک به سازمان خيريه محک