COMPUTER
Hardware-software-windows-network-short stories 
قالب وبلاگ

اکثرکسانی که میخواهند کاربا رایانه را فرابگیرند فکرمی کنند چنانچه به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشند می توانند براحتی از رایانه استفاده کنند.درحالیکه حتی کاربران انگلیسی زبان نیز در کار با رایانه به مشکل بر می خورند ونیازمند آموزش هایی دراین زمینه اند. برای کاربا رایانه دراولین قدم می بایست با اصطلاحات و کلمات موجود دران آشنا شد تا بتوانبد ازمفهوم عبارات وکلمات به کاررفته درآن آگاه شوید و کارهای لازم را انجام دهد.
این هفته می خواهیم نرم افزاری را به شما معرفی کنیم که می توان گفت بزرگترین دیکشنری آنلاین در زمینه لغات و اصطلا حات کامپیتری است.نرم افزارPSDic بزرگترین دیکشنری آنلاین تخصصی وغیرتخصصی در زمینه های مختلف رایانه ای از جمله OperatingSysrem,Standards,Securityو Computer Science Enginrrriy,Intrnet,Network,Programmingو General است ودارای بیش از 53000 لغت است.
روش کاربا این نرم افزاربسیارساده است.پس ازدریافت ونصب نرم افزار با کلیک برروی آیکون برنامه واجرای آن پنجره اصلی برنامه برای شما به نمایش در می آید. محیط اصلی این نرم افزار از دو بخش اصلی تشکیل شده است . در ستون سمت چپ این نرم افزار می توانید به دنبال کلمات وعبارات مورد نظر خود بگردید. همچنین در بالای این بخش کادر کوچکی وجود دارد که با وارد نمودن عبارات مورد نظر در آن می توانید به نزدیک ترین عبارت به آن در لیست دسترسی پیدا کنید. پس از یافتن عبارت مورد نظر خود برای مشاهده ترجمه و جزئیات مربوط به آن می توانید بر روی کلمه مورد نظر دو بار کلیک نمائید و یا بر روی گزینه Display از بخش زیرین همین ستون کلیک نمائید.بدین معنی یا معانی مورد نظر در ستون سمت راست برنامه به شما نشان داده خواهد شد.
قابلیت دیگری که در این نرم افزار وجود دارد امکان جستجوی پیشرفته در آن است . برای دسترسی به این بخش بر روی گزینهAdvanced Search ازمنوی Options کلیک نمائید. پس از انتخاب این گزینه پنجره کوچکی برای شما باز می شود که نکته مهم موجود در آن فعال یا غیر فعال بودن گزینه SmartSearch است.
از قابلیتهای دیگری که در این نرم افزار وجود دارد مفید بودن آن در هنگام مطالعات اینترنتی است. اگر گزینه Intelligence فعال باشد یا کپی کردن هر عبارت در حافظه موقت ویندوز،عبارت مربوط درلیست عبارات جستجو می شود ومکان نمای لیست بر روی نزدیک ترین عبارت انتخابی شما قرار می گیرد. چنانچه گزینه Auto Load نیز فعال باشد معنی آن عبارت به طور خودکار نمایش داده می شود و نیازی به کلیک بر روی گزینه Display نیست از امکانات دیگر این نرم افزار قابلیت چاپ و ذخیره سازی عبارات مفید است که به راحتی از منوی File و یا کلیک بر روی آیکون های مربوط به آنها از بخش بالایی برنامه امکان پذیر است.
بروز رسانی مداوم و همیشگی این نرم افزار از قابلیتهای منحصر به فرد در آن است که همیشه آن را جزء بهترین و کاملترین دیکشنریهای آنلاین قرار می دهد. شما می توانید هر 15 روز یکبار لیست عبارات خود را Update کنید.
این کار از طریق انتخاب گزینه Check for update از منوی Help امکان پذیر است. در این بخش دو گزینه Quick وFull وجود دارد که اولی تنها عبارات جدید را به لیست اضافه می کند و دومی کل لیست را جایگزین لیست قبلی می کند. چنانچه به استفاده از این نرم افزار علاقه دارید می توانید نسخه ای از آن را از سایت http://www.psdic.com به صورت کاملاً رایگان دریافت کنید. البته امکان جستجو در سایت نیز وجود دارد و دریافت نرم افزار صرفاً امکانات اضافه در اختیار کاربر قرار می دهد. ضمناً در این سایت هر هفته 5 کتاب الکترونیکی رایگان نیز در اختیار کاربران قرار می گیرد.

[ ۱٥ بهمن ۱۳۸۸ ] [ ٥:۳٦ ‎ب.ظ ] [ arash ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
امکانات وب
Instagram

کمک به سازمان خيريه محک