COMPUTER
Hardware-software-windows-network-short stories 
قالب وبلاگ

آی تی ایران - نشست مقدماتی فوروم راهبری اینترنت این هفته برگزار می شود تا مسایل مرتبط در نشست اصلی که ۳۰ اکتبر جاری در آتن برگزار می شود مورد تبادل نظر قرار گیرد.

در نخستین فوروم راهبری اینترنت مسایل مختلفی چون دسترسی، کنترل، گوناگونی، مبارزه با پورنوگرافی کودکان ، اسپم ، دزدی اینترنتی، ازادی بیان ،کنترل اینترنت و پروتکل های اینترنتی مورد بحث قرار می گیرد.

به گفته نیتین دسای که ریاست این نشست را برعهده دارد تکنولوژی ( اطلاعات) هنوز بسیار جوان است و مردم هنوز درک درستی از رفتارهای اینترنتی ندارند.

وی این مباحثات را شبیه بحث هایی می داند که در زمان اختراع پرینتر در روزگاری می داند که چاپ شیمیایی جوهر روی کاغذ به صورت دستی انجام می گرفت.

وی تاکید می کند که نقش اینترنت و تکنولوژی اطلاعات در دموکراتیزه کردن دسترسی به اطلاعات غیرقابل پیش بینی بوده است و این موضوع در یوگوسلاوی سابق و عراق قابل مشاهده است.

به گفته دسای بحث های گذشته در مورد اینترنت عمدتا روی آزاد سازی و کنترل این رسانه متمرکز بوده است. و ازاین منظر این بحث ها ادامه خواهد داشت چراکه طبیعت دولتها تلاش برای محدود کردن آزادی های مردم در اینترنت است.

انتظار می رود بیش از هزار شرکت کننده از سراسر جهان شامل نمایندگان دولتها، بخش خصوصی، جامعه مدنی، شخصیت های دانشگاهی و جوامع اینترنتی در این نشست چهار روزه در آتن شرکت کنند.

نشست راهبری اینترنت که زاییده اجلاس تونس است در واقع ادامه بحث های روی زمین مانده درباره وضعیت مدیریت اینترنت را دنبال می کند.

[ ۱٧ آذر ۱۳۸۸ ] [ ۱۱:٥٤ ‎ق.ظ ] [ arash ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
امکانات وب
Instagram

کمک به سازمان خيريه محک