COMPUTER
Hardware-software-windows-network-short stories 
قالب وبلاگ

ارتباطات بانکی کم کم امن می شود

در راستای تحقق بانکداری الکترونیکی و ایجاد زیرساخت امن ارتباطی برای اتصال تمام بانک ها به شبکه پرسرعت ملی، اتصال شعبات بانک ها در دستور کار مسوولان قرار دارد.
 به گزارش شرکت مخابرات ایران، اتصال بیش از 21هزار بانک و موسسه مالی و اعتباری به شبکه ارتباط ملی در کشور بخش اول این طرح بوده است که به پایان رسیده است. در این گزارش آمده: «هم اکنون تامین ارتباط بانک ها به جز در مناطقی که تجهیزات نیست، به روز شده است و در مناقصه ای که در آینده برگزار خواهد شد، ایجاد ارتباط با این نقاط نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.»

معاون فناوری اطلاعات شرکت مخابرات ایران در این گزارش خاطر نشان کرده است: «تلاش شده است که از شبکه مخابرات ایران استفاده بهینه شود و ارتباط 21هزار شعبه بانکی را با استفاده از شبکه موجود تامین کرده ایم.»

وی دستیابی به این تعداد شعبه متصل به شبکه دیتا را جهشی بزرگ ارزیابی کرده و اضافه کرده است: «6 ماه پیش تعداد موسسات متصل به شبکه دیتا، 18هزار مورد بود. این در حالی است که این تعداد هم اکنون به بیش از 21هزار شعبه افزایش یافته که جهشی بزرگ در این زمینه به حساب می آید.»

در ابتدای شروع این پروژه نزدیک به چهار هزار شعبه بانک و موسسات مالی و اعتباری به شبکه دیتا متصل شده بود که این رقم در حال حاضر به 21 هزار شعبه افزایش یافته است.

همچنین در پایان برنامه چهارم نیز این تعداد باید به حداقل 2برابر این تعداد برسد.

این گفته ها در حالی است که بسیاری از شعبات، از وجود یک چنین امکانی یا بی اطلاع هستند و یا کاربری برای آن نمی شناسند.

[ ۱٧ آذر ۱۳۸۸ ] [ ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ ] [ arash ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
امکانات وب
Instagram

کمک به سازمان خيريه محک