COMPUTER
Hardware-software-windows-network-short stories 
قالب وبلاگ

برای رسیدن به اهداف خود به چه چیز نیاز داریم؟

مدیران پروژه بزرگ در تعیین اهداف و دستیابی به آنها اغلب موفق عمل می کنند. هر پروژه زمان تحویل از پیش تعیین شده ای دارد، بنابراین اگر می خواهید پروژه تان را به موقع تحویل دهید، بایست هدف گرا باشید. در اینجا به ۵ نکته قابل توجه اشاره می کنم.

۱- تعیین اهداف مهم

در هر پروژه هر چیزی اولویتی دارد. با حامی پروژه جلسه ای ترتیب دهید و موارد مهمی را که دستیابی به آنها حیاتی است را مشخص نمایید. از آنها این سئوال را بپرسید: ” آن سه مورد حیاتی و مهمی که پروژه می بایست در پایان تحویل دهد، کدامند؟”
این سه چیز می بایست در زمان مناسب، بودجه مشخص و ویژگیهای توافق شده تحویل داده شوند. و یا اینکه می بایست سه قلم قابل عرضه کلیدی یا حتی سه ارزش تجاری عمده تولید نمایید.

۲- اهداف تان را به روشنی تعیین نمایید

پس از آنکه سه مورد مهمی را که در قسمت قبل توضیح داده شد را مشخص نمودید، آنها را به اهداف پروژه تان تبدیل کنید. برای این منظور از رویکرد SMART (Specific, Measurable, Attainable, Realistic and Time-Bound) استفاده نمایید. استفاده از رویکردSMART راه مناسبی برای اطمینان از آن است که اهداف پروژه آنقدر روشن و واضح هستند که کار به خوبی پیش رود.

۳- اهدافتان را به اشتراک بگذارید

اهداف پروژه را بر روی سیستم اتوماسیون مدیریت پروژه یا دیگر نرم افزارهای همکاری درون سازمانی قرار دهید تا افراد ذیصلاح به آن دسترسی یابند. یا اینکه آنها را پرینت بگیرید و بر روی دیوار در جایی که دیده شوند قرار دهید. و سپس برای تیمتان شرح دهید که اهداف شما چیست و چرا دستیابی به آنها اینقدر مهم است؟
اهدافتان را با کلیه ذینفعان کلیدی به اشتراک بگذارید. اطمینان حاصل نمایید که همه کسانی که بر روی پروژه کار می کنند می دانند چه کاری باید انجام دهند و همگی بر روی یک چشم انداز مشترک کار میکنند.

۴- یک برنامه اجرایی ایجاد نمایید.

داشتن اهداف مشخص روزانه در پیش رویتان بسیار پسندیده است اما لازم است که برای دستیابی به آنها جدی باشید و برنامه عملیاتی تدوین نمایید. برنامه پروژه را مجددا باز نگری نمایید و همه وظایفی را که در دستیابی به اهدافتان به شما کمک خواهند کرد، تعیین نمایید.
این کارها، فعالیتهای پر اهمیت پروژه محسوب می شوند و در کنار هم برنامه اجرایی را تشکیل می دهند.
نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید انتساب بهترینهای تیم پروژه برای انجام این فعالیتها و اطمینان خاطر از اینکه همه آنچه بدان نیاز دارند را در اختیار دارند، است.

۵- پایش پیشرفت

از داشبورد پروژه برای تمرکز بر روی وظایف پر اهمیت در برنامه تان استفاده نمایید. یک داشبورد مدیریت پروژه مناسب، پیشرفت روزانه وظایف مهم را نمایش می دهد و به شما قابلیت نظارت و پایش بر فعالیتهای پروژه را می دهد.
پیگیری روزانه وضعیت پروژه، حل سریع مسایلی که بروز می کنند را میسر می نماید. همچنین می توانید شخصا بر روی وظایف و منابع نظارت داشته باشید. در صورتیکه فعالیتها از مسیر اصلی خود خارج می شوند بلافاصله می توانید آنها را به مسیر اصلی باز گردانید. هر چیزی را با قدرت هر چه تمام انجام دهید و مطمئن شوید وظایف با اهمیت به موقع به اتمام می رسند. در اینصورت است که می توانید انتظار داشته باشید که به اهداف اصلی پروژه دست خواهید یافت و پروژه را به سوی موفقیت هدایت می نمایید.

 

[ ٢٢ فروردین ۱۳٩٦ ] [ ۸:٢٩ ‎ب.ظ ] [ arash ] [ نظرات () ]

 

@ketabnew

 

متن آهنگ دردسر - مهراد هیدن

شیرین ، یه لحظه ، یهو میشه بدترین مزّه

عالی ، بالا ، باز دوباره پایینه از صفر

سعی میکنم بذارم ، یه جا زیاد یه جا کم

با اینکه راه زیاد جلومه ، ولی نمیدونم چرا من

همیشه میرم سمت دردسر

تا میشم درا یکی یکی بسته

هنوز نیومد ولی سریع رفته

میدونم واقعی نیست ولی سخته

میدونم واقعی نیست ولی سخته

میدونم واقعی نیست ولی سخته

آهنگ مهراد هیدن دردسر

میدونم واقعی نیست ولی سخته

میدونم واقعی نیست ولی سخته

میدونم میدونی من فرق دارم با همه اینا

روزا پیش هم نیستیم ولی شب اینا

تو میخوای بری زود تر من میگم نریما

من اونجا زیاد بودم خوشم نمیاد ازینا

 

دانلود موزیک

 

[ ۱٩ فروردین ۱۳٩٦ ] [ ۸:۳٥ ‎ق.ظ ] [ arash ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
امکانات وب
Instagram

کمک به سازمان خيريه محک