COMPUTER
Hardware-software-windows-network-short stories 
قالب وبلاگ

1- گران ترین گوشی همراه کدام است :

گران ترین گوشی دنیا یک ای فون 4 ساخته شده از طلای سفید با حاشیه کاری از 500 الماس بود که به قیمت هشت میلیون دلار فروخته شد .

2- PC برای بازی بهتر است یا لپ تاپ ؟

طبیعتا PC برای بازی های ویدئویی به مراتب بهتر است چون می تواند هم پردازنده و کارت گرافیک قوی تری داشته باشد و هم حافظه رم و هارد بیشتر .

3- چند زبان برنامه نویسی داریم ؟

بر اساس یک براورد کلی 8512 زبان برنامه نویسی داریم که البته همگی متفاوت نیستند بیشتر آنها در واقع عضوی از خانواده یک زبان بزرگ تر یا اقتباسی از زبان برنامه نویسی دیگر به شمار می روند.

4 - کنسول های هک نشده را می توان بعدا هک کرد ؟

هک بیشتر کنسول ها نرم افزاری است در نتیجه حتی اگر همانند PS3  در ابتدا نیاز به تغییری سخت افزاری داشته باشند هم باز شانس زیادی هست که هک نرم افزاری روی آنها ارائه شود.

5 - ایا می توان اجزای لپ تاپ را ارتقاء داد ؟

به روز رسانی لپ تاپ محدود به حافظه رم هارد و گاهی باتری ان است و امکان ارتقای پردازنده ، کارت گرافیکی ، و دیگر قطعاتش وجود ندارد.

[ ۳٠ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ٦:۳٠ ‎ب.ظ ] [ آرش ] [ نظرات () ]

با سلام خدمت تمام دوستان عزیز .

از امروز PDF  مجله دانستنیها رو فقط از این وبلاگsinax2.persianblog.ir تهیه کنید .

با بهترین دستگاه های مجله اسکن شده که در اختیار دوستان قرار خواهد گرفت .

برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید .

تمام 136 صفحه به صورت تکی اسکن و با کیفیت عالی قابل مشاهده می باشد 

ایمیل : a.sinax2@gmail.com

 

                                                                                           

[ ۳٠ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ۱۱:٥٠ ‎ق.ظ ] [ آرش ] [ نظرات () ]

بگذار زمان نادیدنی‌ها را آشکار سازد!می‌گویند مرد ثروتمندی به سفر دوری رفته بود. وقتی به دیار خود بازگشت متوجه شد در محله او جمعیت زیادی جمع شده‌اند تا ورودش را خیرمقدم گویند...

 

مرد ثروتمند با تعجب از جمعیت پیشوازکننده، رو به هم‌سفر خود کرد و گفت: "اصلا نمی‌دانستم که بین اهالی شهر این‌قدر محبوب باشم! انگار مردم بهتر از من از فضایل درونی و ارزش من آگاهند."

درویشی که از آن‌جا می‌گذشت با خنده گفت: "نه ارباب! خیلی از این‌ها که می‌بینی جماعت درویشان و نیازمندان هستند که چون می‌دانند وضع مالی تو خوب است و قادر به برپایی جشن و سور هستی به امید سیر کردن شکم خود و خانواده خود این‌جا جمع شده‌اند. هیچ‌کدام از آن‌ها به فضایل تو کاری ندارند!"

حکایت دیگری هم هست در مورد مرد آرایشگری به این مضمون که او همیشه وقتی مشتری جدیدی به مغازه‌اش می‌آمد برای این‌که زیرکی خود را در قیاس با بقیه مردم شهر نشان دهد پسرک بستنی‌فروشی از آن سوی خیابان را صدا می‌زد و جلوی مشتری به او می‌گفت: "اگر بگویی سکه نقره دست من از طلاست یا نقره به تو یک سکه طلا می‌دهم و اگر اشتباه گفتی به تو همین سکه نقره را می‌دهم" و پسرک بستنی‌فروش بعد از چند دقیقه فکر پاسخ می‌داد که سکه از طلاست!! و آرایشگر قاه‌قاه می‌خندید و سکه نقره را به پسرک بستنی‌فروش می‌بخشید و از زیرکی و هشیاری خود قصه‌ها می‌گفت.

روزی یکی از همین مشتریان شاهد ماجرا بود. وقتی از مغازه آرایشگر بیرون آمد به سراغ پسرک رفت و به او گفت: "وقتی خود آرایشگر می‌گوید که درون دستان او سکه نقره است تو چرا خود را به ساده‌لوحی می‌زنی و جواب غلط می‌دهی! خوب می‌توانی بگویی سکه نقره است و جایزه طلایی‌ات را بگیری!؟"

و پسرک بستنی‌فروش با لبخند پاسخ داد: "و آن وقت دیگر هیچ خبری از سکه‌ها نخواهد بود. چون بازی تمام می‌شود. در واقع من عمدا اشتباه می‌گویم تا هر روز سکه نقره‌ای از آرایشگر بستانم!"

متوجه دو حکایت بالا شدید!؟ در هر دوی آن‌ها کسی که خود را بسیار زرنگ و هشیار می‌دانست اشتباه می‌کرد و دلیل این اشتباه هم توهمات و قضاوت‌های ذهنی خود او بود.

نکته کلیدی راه سوم این شماره این است: "هرگز زود قضاوت نکنید! شاید دلایلی پنهانی وجود داشته باشد که جلوی چشمان ما نمی‌آیند و یا ما خود را از دیدن آن‌ها محروم کرده‌ایم."

بد نیست ماجرایی دیگر نقل کنم. می‌گویند پیرمردی بود که در طول سال در مزرعه‌اش سبزی می‌کاشت و از طریق فروش سبزیجات امرار معاش می‌کرد. یک روز پاییزی او متوجه شد که نای و رمق زیر و رو کردن زمین و آماده‌سازی آن را ندارد.

از سوی دیگر این پیرمرد سبزی‌فروش همسایه‌ای داشت که نسبت به او حسودی می‌کرد و هر روز سعی داشت به شکلی در کار پیرمرد سنگ بیندازد و خرابکاری کند.

روزی پیرمرد با صدای بلند طوری که همسایه حسود بشنود در حیاط منزل با پسر کوچکش صحبت می‌کرد که هیچ‌وقت راجع به صندوقچه با ارزشی که داخل مزرعه زیر خاک دفن شده با کسی صحبت نکند. چون ثروت خانوادگی ارزشمندی داخل آن وجود دارد که می‌تواند نسل اندر نسل خانواده را از گرسنگی نجات دهد.

سپس پیرمرد سبزی‌فروش دست زن و بچه را گرفت و برای چند روزی خانه و مزرعه را ترک کرد. هفته بعد وقتی پیرمرد به مزرعه برگشت دید وجب به وجب مزرعه او توسط شخص نامعلومی چندین بار شخم زده شده است. گویی آن شخص به دنبال چیزی می‌گشته و پیدا نکرده است. اما نتیجه این کندوکاو برای پیرمرد بسیار مثبت بود چرا که باعث شده بود تا زمین برای کشت و کار آماده شود.

هیچ‌کس نفهمید چه کسی زمین پیرمرد را شخم زد اما پیرمرد همان شب پسرش را فرا خواند و آهسته در گوشش زمزمه کرد: "پسرم گنجی که برایت آن روز با صدای بلند گفتم یک جمله است و آن این است که زود قضاوت نکن و قبل از هر قضاوتی سعی کن دلایل نادیدنی را هم ببینی!"

هم من و هم شما و هم پیرمرد سبزی‌فروش و هم همه آن‌ها که این قصه را می‌شنوند، خوب می‌فهمند که چه کسی در غیاب پیرمرد مزرعه او را آن‌قدر دقیق و حساب شده چندین بار از سر تا ته شخم زده بود.آن شخم‌زن نامریی با وجودی که هرگز به روی خودش نیاورد و بر این گمان بود که هیچ‌کس نمی‌داند کار او بوده، غافل از این‌که همه می‌دانستند چه کسی و چرا این کار را انجام داده است.

ما به حال و روز آن مرد ثروتمندی که از سفر آمده بود و هم‌چنین آرایشگر و همسایه حسود پیرمرد سبزی‌فروش می‌خندیم و از این‌که جای آن‌ها نبوده‌ایم خوشحالیم. اما آیا تضمینی وجود دارد که همین الان در جایگاه آن‌ها نباشیم یا در آینده ما نیز گرفتار وضع آن‌ها نشویم و به تله نیفتیم.

در واقع نکته ظریف راه سوم این شماره این است که اگر می‌خواهی در قضاوت‌هایت اشتباه نکنی و آلت دست و بازیچه دیگران قرار نگیری، بهترین رفتار و مناسب‌ترین واکنش این است که زود قضاوت نکنی و صبر پیشه کنی و اجازه بدهی زمان بگذرد و دلایل پنهانی و ناآشکار و ناپیدای پشت صحنه کم‌کم خود را نشان دهند. آن‌گاه وقتی با گذر زمان مشخص شد که دلیل اتفاقات چه بوده‌اند خود به خود قضاوت و برداشت درست هم خودنمایی می‌کند و دلیلی برای بازی خوردن ما وجود نخواهد داشت.ادامه مطلب
[ ٢٧ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ٥:٢٦ ‎ب.ظ ] [ آرش ] [ نظرات () ]
"سئو" چیزیست که بعضی از دارندگان سایت‌ها و وبلاگ‌نویس‌ها به خوبی با آن آشنا نیستند یا اهمیت کمی به آن می‌دهند؛ چیزی که باعث می‌شود یک سایت یا وبلاگ علی‌رغم محتوای خوبی که دارد، نتواند به جایگاه مناسب خود دست پیدا کند.
 
" یکی از راههای اصلی افزایش بازدیدکننده وب‌سایت بالابردن رتبه‌بندی وب‌سایت‌تان در موتورهای جستجوست تا کسانی که به دنبال موضوعاتی هستند که در سایت شما نیز به آن پرداخته شده بتوانند براحتی آن را درصفحات ابتدایی جستجو ببینند.
 
سئو (SEO) به روش‌هایی گفته می‌شود که وب‌مسترها استفاده می‌کنند تا رتبه سایت خود در نتایج جستجو را بالا برند و بازدید کننده بیشتری داشته باشند. در حال حاضر روش‌های پیچیده و پرهزینه‌ای برای این کار استفاده می‌شود.

 ولی روش‌های ساده‌تری هم وجود دارند. گوگل به عنوان بزرگ‌ترین موتور جستجوی اینترنتی دنیا که حدود ۷۰ درصد از بازار

جستجوی اینترنتی دنیا را در اختیار دارد توصیه‌هایی به وب‌مسترها می‌کند که...


ادامه مطلب
[ ۱٩ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ۱:٠۱ ‎ب.ظ ] [ آرش ] [ نظرات () ]

خیانت را نمی توان به صورت روشن تعریف کرد. به عقیده افرادی فکر کردن به فرد دیگری بجز
شریک زندگی خیانت به حساب می آید و به عقیده گروهی دیگر بوسه، و گروهی مرز خیانت را
همخوابگی می دانند. حتی اگر مرز خیانت را همخوابگی بدانیم، آیا می توان همخوابگی یک شبِ و یک
بارِ را با ملاقات های مداوم مقایسه کرد؟
همیشه در رابطه های احساسی، دختر و پسر انتظار دارند تا به ”قرارداد متعهد بودن” پایبند باشند. این
قرارداد مجازی در همه رابطه ها به صورت های مختلفی وجود دارد. اما صحبت نکردن درباره شرایط
این قرارداد باعث می شود تا طرفین مرز خیانت را تشخیص ندهند. این مسئله باعث جر و بحث،
ناراحتی و حتی جدایی در آینده نزدیک میشود

خیانت چیست ؟ آیا تعریف مشخصی از خیانت
وجود دارد؟ خیانت از نظر افرادی کاملا غیر قابل قبول
و نا بخشودنیست در صورتی که به عقیده افرادی در
بعضی شرایط خیانت قابل بخشش است. از طرفی
هستند کسانی که تعریف خیانت را سنتی میدانند و
داشتن چند رابطه همزمان برایشان هیچ موردی ندارد .
اگر در ابتدای رابطه، دختر و پسر از انتظارات و
خواسته های خود بگویند، رابطه ایی با ستون های
محکم تری می سازند. پس با نامزد خود صحبت کنید، از عقاید خودتان درباره مرز خیانت بگویید، قرار
نیست فقط یک نفر تصمیم گیرنده باشد. اگر تا کنون صحبت نکرده ایید، به این فکر کنید که شاید کار
هایی که شما میکنید و از نظرتان خیانت به حساب نمی آید، برای نامزدتان خیانت است! و بعد به برعکس
ماجرا نگاهی بیاندازید .
اگرچه خیانت را نمی توان تعریف کرد اما همیشه یک قانون وجود دارد: اگر کاری را که میخواهید انجام
دهید یا انجام داده اید را نمیتوانید برای شریک زندگیتان تعریف کنید، مطمئنا از نظر خودتان و یا
شریکتان خیانت است!


ادامه مطلب
[ ۱٢ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ٤:۳۸ ‎ق.ظ ] [ آرش ] [ نظرات () ]

برای خیلی از ما رژیم گرفتن یک روش زندگی شده است. میلیون‌ها نفر هر روز دغدغه پایین آوردن وزنشان را دارند و خیلی‌ها حتی پول بسیار زیادی برای این منظور خرج می‌کنند

برای خیلی از ما رژیم گرفتن یک روش زندگی شده است. میلیون‌ها نفر هر روز دغدغه پایین آوردن وزنشان را دارند و خیلی‌ها حتی پول بسیار زیادی برای این منظور خرج می‌کنند. با وجود اینها، برای کم کردن یک کیلوگرم از وزنتان در هفته نیاز به صرف هزینه بالایی نیست، حتی لازم نیست کار خاصی انجام دهید. تنها کاری که باید بکنید این است که کالری‌های مصرفی روزانه‌تان را پایین آورده، فعالیت بدنی‌تان را بیشتر کرده و عادت‌های غذایی‌ خودتان را کمی تغییر دهید.

تعادل کالری‌ها

کم کردن وزن فقط به متعادل کردن کالری‌هایی که مصرف می‌کنید و کالری‌هایی که می‌سوزانید بستگی دارد. هیچ دارو، برنامه یا ماده‌ای نمی‌تواند به طور معجزه‌آسایی وزن شما را پایین بیاورد. نیم کیلو چربی معادل 3500 کالری است، ازاینرو برای کم کردن یک کیلو از وزنتان در هفته باید بتوانید طی 7 روز، روزانه حداقل 1000 کالری کمتر مصرف کرده و با ورزش کردن، سوختن کالری‌تان را تقویت کنید.

اصول برنامه غذایی

وقتی مجبور باشید کمتر از 1200 کالری در روز مصرف کنید، شاید سخت باشد که همه نیازهای غذایی بدنتان را تامین کنید. برنامه‌های غذایی که کمتر از این میزان کالری در روز به فرد می‌رسانند برای طولانی‌مدت خوب نیستند زیرا به مرور زمان بدنتان احساس قحطی کرده و حس پرخوری به شما غلبه خواهد کرد.

طبق تحقیقاتی که دکتر باربارا رولز، فوق‌تخصص تغذیه دانشگاه ایالتی پن، توضیح می‌دهد که افراد می‌توانند با بالا بردن تراکم مواد مغذی در غذاهای مصرفی خود در عین کم بودن کالری، احساس سیری کنند، مثل غذاهای با محتوی فیبر یا آب بالا مثل میوه‌ها، سبزیجات و سوپ‌ها. آکادمی تغذیه و رژیم‌غذایی اضافه می‌کند که مصرف 4 تا 5 وعده‌غذایی در روز، ازجمله صبحانه، در کاهش‌وزن اهمیت زیادی دارد.

براساس راهبردهای غذایی USDA، یک برنامه‌غذایی 1200 کالری می‌تواند شامل یک فنجان میوه، یک و نیم فنجان سبزیجات، 110 گرم غلات یا نان، 85 گرم گوشت یا حبوبات، 3 فنجان شیر بدون چربی و 17 گرم چربی یا روغن سالم، باشد.

ورزش

تعداد کالری‌هایی که از طریق ورزش می‌سوزانید برحسب سن، وزن، شدت و مدت تمرینتان متفاوت است. MayoClinic.com توصیه می‌کند که 30 دقیقه ورزش هوازی روزانه مثل پیاده‌روی تند یا دویدن داشته باشید.

یک فرد 70 کیلویی که به مدت نیم ساعت با سرعت 5.5 کیلومتر در ساعت راه برود، 149 کالری می‌سوزاند. ورزش علاوه بر اینکه کالری می‌سوزاند، روحیه‌تان را تقویت کره و سلامت قلبی‌-عروقی‌تان را ارتقا می‌دهد. اگر به طور منظم ورزش نمی‌کنید، کم‌کم شروع کرده و به تدریج مدت تمرینتان را بالا ببرید. قبل از شروع هر برنامه ورزش با پزشکتان مشورت کنید.

راهکارهای رفتاری

داشتن دفترچه یادداشت غذایی یک راهکار رفتاری عالی برای موفقیت در کاهش وزن است. درواقع، در یک تحقیق که در سال 2008 انجام گرفت، مشخص شد که نوشتن چیزهایی که در طول روز می‌خورید، کاهش‌وزنتان را تا دو برابر تقویت می‌کند. این یادداشت‌برداری آگاهی و هوشیاری شما را نسبت به آنچه می‌خورید بالا برده و درنتیجه از پرخوری‌های فکری را کنترل می‌کند. اینکه یاد بگیرید آرام‌تر غذا بخورید هم خیلی مهم است. ازآنجا که 20 دقیقه از شروع غذا خوردنتان طول می‌کشد تا پیام سیری به مغز برسد، کسی که تند غذا می‌خورد، قبل از اینکه احساس سیری کند، به احتمال زیاد میزان غذای بیشتری مصرف خواهد کرد.

منبع: سایت مردمان

[ ۱٢ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ۳:٥۱ ‎ق.ظ ] [ آرش ] [ نظرات () ]

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که ظرفیت پهنای باند اینترنت داخل کشور به ۱۰ ترابیت بر ثانیه تا پایان سال جاری و تعریف دو پروژه برای عملیاتی شدن این هدف می‌رسد.

محمود خسروی جدیدترین برنامه‌های شبکه‌ی زیرساخت ارتباطی کشور را برای توسعه‌ی پهنای باند اینترنت داخل تشریح کرد و گفت:

سال گذشته برنامه‌ی توسعه‌ی پهنای باند داخل با ظرفیت ۴ ترابیت بر ثانیه در دستور کار قرار داشت که ۳.۵ ترابیت از این هدف محقق شده است، اما امسال افزایش ظرفیت تا ۱۰ ترابیت بر ثانیه را در برنامه داریم که امید می‌رود تا پایان سال ۹۴ تحقق یابد.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با تاکید براینکه این اهداف فراتر از اهداف بند الف ماده ۴۶ قانون برنامه پنجم توسعه کشور است، تاکید کرد:

دولت با توجه به اعتباراتی که به زیرساخت‌های ارتباطی کشور تخصیص داده این چشم انداز را ترسیم کرده است.

وی گفت:

افزایش ظرفیت اینترنت داخل کشور در قالب دو پروژه‌ی داخلی «تدبیر» و «امید» با ظرفیت‌های کلان در نظر گرفته شده است که مناقصات این پروژه‌ها نیز برگزار شده است؛ مناقصه پروژه تدبیر به اتمام رسیده و پس از نتیجه گیری به زودی قرارداد پیمانکاران آن بسته خواهد شد.

خسروی در مورد پروژه امید نیز تاکید کرد:

این پروژه در مرحله شروع مناقصه قرار دارد؛ پروژه «امید» شبکه IP است که روی شبکه انتقال که همان تدبیر است قرار خواهد گرفت. به همین دلیل باید ابتدا وضعیت اجرای پروژه «تدبیر» نهایی شود و پس از آن پروژه‌ی امید با ماموریت ایجاد شبکه IP اجرایی می‌شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی برای این دو پروژه را در سال جاری پیش‌بینی کرد.
وی در مورد برنامه‌های توسعه کشور برای افزایش ظرفیت پهنای باند خارج نیز گفت:

براساس سیاست‌ها و برنامه‌های مدنظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۲۰ درصد ظرفیت هر آنچه در داخل کشور در موضوع پهنای باند اینترنت توسعه یافت در زمینه اینترنت خارج از کشور نیز دیده شده و برای آن امکانات ایجاد می‌شود.

منبع : مهر

[ ۱٢ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ۳:٤٧ ‎ق.ظ ] [ آرش ] [ نظرات () ]

به گفته ی روانشناسان همه ی ما به نحوی تحت تاثیر رنگها هستیم و خود واقعیمون رو با این رنگها نشون می دهیم.

برای اسم هر فرد رنگ مخصوصی وجود داره که می تونه بر زندگیش تاثیر بذاره.

اینکه شما بدونید برای اسمتون رنگ مخصوصی وجود داره و می تونید راز شخصیتی خودتون رو از لابلای اون پیدا کنید می تونه بسیار جالب باشه؛پس به موارد زیر به ترتیب ذکر شده کاملا توجه کنید :


ادامه مطلب
[ ٩ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ٢:٢۱ ‎ق.ظ ] [ آرش ] [ نظرات () ]

پسری جوان از شهری دور به دهکده شیوانا آمد و به محض ورود به دهکده بلافاصله سراغ مدرسه شیوانا را گرفت و نزد او رفت و مقابلش روی زمین مودبانه نشست و گفت: «از راهی دور به دنبال یافتن جوابی چندین ماه است که راه می روم و همه گفته اند که جواب من نزد شماست! تو که در این دیار استاد بزرگی هستی برایم بگو چگونه می توانم تغییری بزرگ در سرنوشتم ایجاد کنم که فقر و نداری و سرنوشت تلخ والدینم نصیبم نشود!؟»

 

شیوانا نگاهی به تن خسته و رنجور جوان انداخت و با تبسم گفت: «جوابت را زمانی خواهم داد که آرام بگیری و گرد و خاک جاده را از تن خود پاک کنی. برو استراحت کن و فردا صبح زود نزد من آی


روز بعد شیوانا پسر جوان را از خواب بیدار کرد و همراه چند تن از شاگردانش به سوی رودخانه ای بزرگ در چند فرسنگی دهکده به راه افتاد. نزدیک رودخانه که رسیدند شیوانا خطاب به پسر جوان و شاگردانش گفت: «تکلیف امروز شما این است! از این رودخانه عبور کنید و از آن سوی رودخانه تکه ای کوچک از سنگ های سیاه کنار صخره برایم باورید. حرکت کنید


پسر جوان مات و مبهوت به شاگردان شیوانا خیره ماند و دید که هر کدام از آنها برای رفتن به آن سوی رودخانه یک روش را انتخاب کردند. بعضی خود را بی پروا به آب زدند و شنا کنان و به سختی خود را به آن سوی رودخانه رساندند. بعضی با همکاری یکدیگر با چوب های درختان اطراف رودخانه کلک کوچکی درست کردند و خود را به جریان آب رودخانه سپردند تا از آن سوی رودخانه سر در آورند. بعضی از گروه جدا شدند تا در بالادست در محلی که عرض رودخانه کمتر بود از آن عبور کنند.


پسر جوان به سوی شیوانا برگشت و گفت: «این دیگر چه تکلیف مسخره ای است!؟ اگر واقعا لازم است بچه ها آن سمت رودخانه بروند، خوب برای این کار پلی بسازید و به بچه ها بگویید از آن پل عبور کنند و بروند آن سمت برایتان سنگ بیاورند!؟»


شیوانا تبسمی کرد و گفت: «نکته همین جاست! خودت باید پل خودت را بسازی! روی این رودخانه دهها پل است. این جا که ما ایستاده ایم پلی نیست! اما تکلیف امروز برای این است که یاد بگیری در زندگی باید برای عبور از رودخانه های خروشان سر راهت بیشتر مواقع مجبور می شوی خودت پل خودت را بسازی و روی آن قدم بزنی! تو این همه راه آمدی تا جواب سوالی را پیدا کنی و من اکنون می گویم که جواب تو همین یک جمله است: اگر می خواهی چون بقیه گرفتار جریان خروشان رودخانه های سر راهت نشوی، دچار فقر و فلاکت نشوی و زندگی سعادتمندی پیدا کنی، باید یک بار برای همیشه به خودت بگویی که از این به بعد پل های زندگی خودم را خودم خواهم ساخت و بلافاصله از جا برخیزی و به طور دایم و مستمر و در هر لحظه در حال ساختن پلی برای قدم گذاشتن روی آن و عبور از رودخانه باشی. منتظر دیگران ماندن دردی از تو دوا نمی کند. پل من به درد تو نمی خورد! پل خودت را باید خودت بسازی

[ ٩ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ۱:٥٥ ‎ق.ظ ] [ آرش ] [ نظرات () ]

انسان از همان آغاز خلقت به‌دنبال اکسیرجوانی بوده تا بتواند سالم و شاداب زندگی کند و طول عمر بیشتری داشته باشد. گرچه هنوز هم نتوانسته به این معجون خالص دست یابد، اما مصرف بعضی غذاها در رژیم غذایی روزانه دست‌کمی از اکسیر جوانی ندارد. این ده خوراکی نمونه‌ای از این اکسیر جوانی و سلامت است. تاثیر و ارزش غذایی بالای این غذاها به تائید مرکز تحقیقات تغذیه‌ و سلامت آمریکا رسیده است.

 

لوبیای قهوه‌ای را نادیده نگیرید
سویا یا لوبیای سویا یکی از خوراکی‌های مهم و ضروری برای زنان است. دلیل آن نیز کیفیت پروتئین آن است. این دانه‌ بیشتر برای تهیه غذاهای مختلف استفاده می‌شود. آجیل سویا، شیرسویا و کره سویا نیز از دیگر محصولات این دانه معجزه‌گر هستند.
پروتئین گیاهی سویا باعث کاهش میزان کلسترول خون بویژه کلسترول بد شده؛ بنابراین سلامت قلب و رگ‌ها تضمین می‌شود.
فیتوکمیکال‌ها از دیگر ترکیب‌های مهم سویا هستند که عوارض ناشی از یائسگی را کنترل می‌کنند.

* بهترین میزان مصرف: روزانه تا 25 گرم سویا.


ادامه مطلب
[ ٩ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ۱:۳٩ ‎ق.ظ ] [ آرش ] [ نظرات () ]

تک‌تک ما برای این‌که در زندگی واقعا احساس رضایت داشته باشیم لازم است تا کودک درون‌مان را کشف کنیم، با او دوباره ارتباط برقرار کنیم، او را بپذیریم و در آغوش بگیریم. در واقع هیچ‌یک از ما، به عنوان فردی بالغ قادر نیست بدون زنده کردن و شفا بخشیدن کودک درونش، در زندگی خوشبخت و کامل باشد.

اگر با کودک درون‌مان ارتباط برقرار نکنیم او تنها و منزوی می‌شود و خود را پنهان می‌کند. اگر به احساس‌ها و علاقه‌مندی‌هایش اهمیت ندهیم او سرکوب می‌شود و آسیب می‌بیند. متاسفانه بسیاری از افراد وقتی با کودک درون‌شان مواجه می‌شوند درمی‌یابند نیاز کودک‌شان به مهر و محبت، اعتماد و امنیت و پشتیبانی و احترام برآورده نشده است. افرادی که از زندگی‌شان ناراضی هستند و یا مشکلاتی مثل اعتیاد، افسردگی و روابط نادرست و مشکل‌ساز دارند، باید توجه کنند که مدت‌هاست پیام‌های کودک درون‌شان را نادیده گرفته‌اند. اما نکته مثبت این است که هر لحظه که اراده کنند می‌توانند به کمک ارتباط برقرار کردن با کودک درون‌شان و آشنا شدن با آن راهی جدید به سوی زندگی‌ای تازه و شاد و پرانرژی باز کنند.

منبع اصلی مشکلات بسیاری از افراد می‌تواند مربوط به گذشته‌شان باشد. مشکلاتی که در گذشته برای آن‌ها پیش آمده و حالا بعد از سال‌ها بر تمام مسایل زندگی‌شان سایه انداخته است. مسایلی از گذشته که در زندگی امروز ظاهر می‌شود و لحظه حال را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در درون هر یک از ما لایه‌های مختلفی وجود دارد و یکی از آن‌ها کودک ماست که باید او را از لابه‌لای لایه‌ها، بیرون بیاوریم و به او زندگی تازه‌ای ببخشیم. با کمک این روش می‌توانیم از گذشته رها شویم و زندگی‌مان را در زمان حال هدایت کنیم.

مرحله شناخت کودک درون و نشان دادن جهان به او و دعوت کردن او به زندگی می‌تواند به طرز معجزه‌آسایی مسیر زندگی و نحوه انتخاب‌های‌تان را تغییر دهد و شما را به سمت انتخاب‌های بهتر و مثبت‌تر هدایت کند.

برای این کودک نام‌های مختلفی به کار گرفته شده: عده‌ای به او "کودک غیب‌گو" می‌گویند. امت فاکس آن را کودک "معجزه‌گر" نامید، بعضی روان‌درمانگران نام "خود واقعیت‌گر" را انتخاب کردند و در نهایت چارلز فیلمور نام "کودک درون" را برگزید.

کودک درون بخشی از درون ماست که می‌تواند در اوج سرزندگی و شادابی قرار داشته باشد. کودک درون همان خود عاطفی ماست، او در جایی است که احساسات ما زنده هستند. وقتی احساس لذت، غم، خشم، ترس، یا محبت و شفقت می‌کنیم این همان کودک درون ماست که ظاهر شده است.

وقتی بازیگوش می‌شویم و پر جنب‌وجوش، وقتی خلاق و آگاه می‌شویم و اوقاتی که حسی شهودی در ما زنده می‌شود و با خویشتن معنوی‌مان رابطه برقرار می‌کنیم، همان خود اصلی‌مان، کودک درون‌مان، چیزی که می‌دانیم در عمق وجودمان ریشه دارد خود را نشان می‌دهد، به ما خوشامد می‌گوید و ما را تشویق می‌کند تا در لحظه حال حضور داشته باشیم.

بهتر است باور کنیم که همه ما کودکی در درون‌مان داریم و نحوه برخورد ما با این کودک، زندگی‌مان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. علاوه بر خودمان، والدین و جامعه نیز در شکل‌گیری این کودک تاثیرگذار هستند. وقتی این کودک اجازه پیدا نکند تا خود را نشان دهد، شنیده نشود، و حتی حضورش به کلی نادیده گرفته شود و هیچ شناختی از او نداشته باشیم، کم‌کم یک خود غیرواقعی ظاهر می‌شود، تصویری غیرواقعی از ما.  در این شرایط است که در زندگی در نقش یک قربانی ظاهر می‌شویم و با خودمان احساس غریبی می‌کنیم و بسیاری از مسایل به صورت حل نشده در ذهن‌مان باقی می‌ماند و کم‌کم انباشته شدن این احساسات سرکوب‌شده منجر به خشمی مزمن، ترس، احساس خلا، بی‌انگیزگی و احساس نارضایتی می‌شود.

یکی از مواردی که باید مراقبش باشیم و در دامش گرفتار نشویم، خود انتقادگر ماست. بخشی که دایم در پی پیدا کردن ایراد و بهانه و سرکوفت زدن به ماست. بخشی که می‌خواهد زندگی‌ما را کنترل کند، صدایی که دایم از کودک درون‌مان ایراد می‌گیرد، به او طعنه می‌زند و او را به باد انتقاد می‌گیرد. این همان صدایی است که تمام اشتباهات و شکست‌هایی که داشته‌ایم را دایم به رخ‌مان می‌کشد و احساس بی‌کفایتی را به ما منتقل می‌کند. اما در عوض بخشی نیز هست که در نقش حامی کودک درون ظاهر می‌شود. وظیفه او این است که به کودک درون عشق بورزد، او را تشویق کند و به او این احساس را منتقل کند که ارزشمند است.

انکار و نادیده گرفتن کودک درون در افرادی که در خانواده‌های ناکارآمد بزرگ شده‌اند بیشتر نمود دارد. این افراد معمولا  دچار بیماری‌های روان‌تنی شده و به افرادی سخت‌گیر، انعطاف‌ناپذیر، سردمزاج و بی‌محبت تبدیل می‌شوند.

اگر احساس می‌کنید که بعضی یا همه این خصوصیات در شما یا آشنایان‌تان هست اصلا ناامید نشوید. برای رهایی از این حالات راهی هست... راهی که کمک می‌کند تا کودک درون‌تان را کشف کنید و او را شفا بخشید.

شما می‌توانید خود را از حلقه باورهای غلط نجات دهید و زندگی جدیدی را تجربه کنید. در طی پروسه شفای کودک درون برای شما بسیار آسان می‌شود تا با  درون‌تان ارتباط برقرار کنید. در این پروسه مهم نیست که چه سن و سالی دارید.

مهم این است که دوباره متولد می‌شوید، و این بار خودتان والد و حامی خودتان هستید. کودک‌تان را حمایت می‌کنید، به خودتان عشق و محبت لازم را هدیه می‌دهید. تمام تشویق‌هایی که از کودکی به شنیدنش احتیاج داشتید و دریافت نکردید را این بار از زبان خودتان می‌شنوید و اوج می‌گیرید. شما قادر خواهید بود تا یک ‌بار دیگر رشد کنید، دوران رشدی همراه با عشق و حمایت عمیق.

باورهای شما تغییر می‌کند و درمی‌یابید که این گذشته نبوده که زندگی شما را تحت تاثیر قرار می‌داده چون گذشته، گذشته است و هیچ قدرتی ندارد بلکه این تصویر ما از گذشته بوده که در ذهن‌مان نگه داشته بودیم و حالا می‌توانیم ذهن‌مان را از آن تصویرها رها کنیم و تصاویر جدیدی به ذهن‌مان هدیه دهیم.

در طی پروسه شفای کودک درون ما قدم به حیطه خودآگاه و ناخودآگاه ذهن‌مان می‌گذاریم، باورهای کهنه را زیر و رو می‌کنیم و ارزش‌های جدیدی برای ادامه زندگی‌مان انتخاب می‌کنیم.

به تدریج و با کمک تمرین‌های مختلف و ایجاد آشتی با کودک درون‌تان، این کودک هوشمند و شفایافته، حرف‌هایی به شما می‌زند که شما تمام عمر می‌خواستید آن را بر زبان بیاورید، اما نمی‌توانستید.

اما حالا کودک‌تان رها و آزاد است و به خود حق می‌دهد که زنده باشد و زندگی کند. برای این‌که در درون‌تان یک کودک سرزنده و شاداب و سرشار از انرژی داشته باشید هیچ‌وقت دیر نیست.


 

[ ٩ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ۱:۳٢ ‎ق.ظ ] [ آرش ] [ نظرات () ]

بهنوش بختیاری با انتشار متن و عکس زیر در صفحه شخصی اش نوشت: تهدید به انتشار فیلم‌های غیراخلاقی... عکسای فتوشاپی... اخاذی... این چیزیه که شب عیدی من درگیرشم... و انقدر فشار روحی روم زیاده که اصلا نمیفهمم چطوری با این روحیه دارم کار وزندگی میکنم... جرم من و امثال من چیه؟؟؟

 

به گزارش سیتنا، بهنوش بختیاری در ادامه نوشت: ما که کمتر از گل به مردم و اطرافیانمون نمیگیم؟ گناه من چیه که هنرپیشه شدم؟ به کی بدی کردم؟ تهمت و توهین کم بود حالا تهدید؟؟ طفلک خبر دارم که همکارم ارسلان قاسمی هم با سن کمش این داستانارو داره تحمل میکنه... این عکسم خونه دوست عزیز من آمنه بهرامیه که قربانی اسید پاشی شد...

صورت زیبا و قسمتهایی از دستگاه گوارش و موهای خود، بینایی و روح و دلشو امید به آیندشو از دست داد... برادرش افسردگی گرفت و بعد فوت کرد... مادر و پدرش همینطور... گناهش این بود که به یک پسر گفت نه... آیا انسان میتونه چنین کاری بکنه؟؟ کجا هستیم؟؟ تهدید و اذیت یک دختر ما رو به کجا میرسونه؟؟ البته به پلیس شکایت کردم... اما روحم آزردس..

همیشه شب عیدا رو ابرا بودم... اما امسال حالم خیلی بده... از مصطفی عبدالهیان عزیز تشکر میکنم که راجع به این جریانات شوم فیلم مستندی ساخته که به زودی وارد بازار میشه... دیدن این فیلما واجبتر از فیلمای دیگس... کمی به بشر بودنمون فکر کنیم... چه لذتی داره اذیت و آزار دیگران با این تهدیدا و کلمات و... اونم وقتی که اون شخص آزارش به مورچه ای نرسیده... عید وقتیه که ما درست شده باشیم... یاعلی.

 

منبع : http://www.citna.ir

[ ۸ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ٥:۳۳ ‎ق.ظ ] [ آرش ] [ نظرات () ]

اگر از لپ تاپ خود به خوبی مراقبت کنید بدون شک عمر مفید آن بیشتر خواهد شد و کمتر لنگ تعمیر آن خواهید شد. کل کار هایی را که باید انجام دهید را در ۵ روش ساده و کاربردی برای خوانندگان خلاصه کرده ایم تا مورد استفاده دوستان عزیز قرار گیرد.

 

۱- از یک سطح صاف و سخت استفاده کنید

لپ تاپ کامپیوتری بسیار جمع و جور و کوچک است، که فضای خالی کمی بین قطعات با یکدیگر و با بدنه وجود دارد. بنابراین بیشتر گرمای تولید شده توسط این تجهیزات باید از زیر و اطراف بدنه لپ تاپ خارج شود. بنابراین اگر سطح زیر لپ تاپ صاف و سخت باشد. فضای کافی برای تهویه هوای گرم وجود دارد. بعضی افراد عادت دارند با لپ تاپ در رختخواب کار کنند ولی با قرار دادن آن بر روی تشک نرم نه تنها همین مسیر محدود برای تهویه هوای گرم مسدود می شود بلکه خاصیت عایقی رختخواب سبب می شود سطح زیرین لپ تاپ شما به شدت گرم شود که این معضل می تواند صدمه جدی به لپ تاپ یا نوت بوک شما وارد کند.

۲- برای نگهداری لپ تاپ از کیف استفاده کنید

استفاده از کیف لپ تاپ بخصوص برای افرادی که زیاد مسافرت می کنند، حیاتی است. این کیف ها دارای یک لایه بالشتک و یک لایه محافظ است که از نوت بوک شما در برابر ضربه، خراشیدگی، تکان های شدید و لرزش محافظت می کند. و اگر یک کیف لپ تاپ با کیفیت و ضد آب داشته باشید در صورتیکه در زیر باران گیر بیفتید مشکل نفوذ آب را نخواهید داشت. و اگر نا خواسته لپ تاپ از دست شما بیفتد احتمال صدمه دیدن یا صدمه جدی دیدن آن بسیار کمتر است. فایده دیگر استفاده از کیف نفوذ کمتر گرد و خاک به داخل آن است بنابراین خنک کاری آن بهتر انجام خواهد گرفت. بهتر است یک پارچه یا کاور مناسب در کیف لپ تاپ خود داشته باشید و وقتی که می خواهید لپ تاپ خود را خاموش کرده مدت طولانی  روی میز رها کنید، بهتر است روی آن را بپوشانید تا گرد خاک بداخل آن نفوذ ننماید.

۳- از کولر لپ تاپ استفاده کنید

کولر لپ تاپ یک وسیله مسطح است که داخل آن فن وجود دارد و به تهویه و خنک کاری لپ تاپ کمک می کند و در زیر آن قرار می گیرد. این کولر ها تغذیه الکتریکی خود را از پورت USB لپ تاپ تامین می کنند. کولر لپ تاپ یک وسیله با قیمت مناسب است که راه حل خوبی برای مشکل اضافه دمای لپ تاپ است. برتری دیگر این روش فراهم کردن یک سطح صاف و سخت است بنابراین می توانید لپ تاپ گرانقیمت خود را در رختخواب هم بدون نگرانی استفاده کنید.

۴- اگر لپ تاپ خود را استفاده نمی کنید آن را خاموش کنید

بر خلاف کامپیوتر های رومیزی لپ تاپ ها به گونه ای طراحی نشده اند تا یک کامپیوتر دائم کار باشند. کامپیوتر شخصی شما می تواند چند هفته به طور مداوم کار کند تا مثلاً فایل های ویدیویی مورد نظر شما را از اینترنت دانلود کند. ولی لپ تاپ چنین کامپیوتری نیست. بنابراین بهتر است هر گاه از آن استفاده نمی کنید، خاموشش کنید. پیشنهادی که برای جلوگیری از روشن ماندن زیاده از حد لپ تاپ می تواند مفید واقع شود استفاده از تنظیمات Power Option در کنترل پنل ویندوز است. این قابلیت برای مدیریت مصرف انرژی مورد استفاده قرار می گیرد و شما می توانید از آن برای خاموش کردن ابتدا هارد دیسک و سپس خود لپ تاپ استفاده کنید.

۵- با لپ تاپ نخورید و نیاشامید

خوردن و آشامیدن در اطراف لپ تاپ را غدقن کنید. یا آنرا سر میز غذا نگذارید. تکه های غذا می تواند از میان کلید های صفحه کلید به داخل قطعات لپ تاپ نفوذ کند. و یک لپ تاپ کثیف که تکه های غذا به داخل آن نفوذ کرده است محل مناسبی برای لانه کردن حشرات است. و اگر نوشیدنی شما  روی لپ تاپ بریزد به احتمال زیاد صدمه جدی خواهد دید. زیرا مایعات سبب بروز اتصالی در مادربرد، هارد دیسک، پرسسور و… می شود. به این ترتیب از دست دادن اطلاعات و صدمه دائمی به قطعات مهم لپ تاپ خود را تجربه خواهید کرد. که در اکثر مواقع هزینه تعمیر آن از خرید یک لپ تاپ نو گرانتر تمام می شود.

[ ٥ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ٥:٥٩ ‎ب.ظ ] [ آرش ] [ نظرات () ]

زیره یکی از ادویه جاتی است که به کاهش وزن سریع بدن کمک می کند.این ادویه از طریق سوزاندن چربی های مضر بدن در کاهش وزن تاثیرگذاراست.

 

پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی صدوقی ، مطالعه ای را روی 88 نفر از خانم های دچار اضافه وزن انجام دادند و آنها را به طور تصادفی به دو گروه تقسیم کردند؛ گروه اول از ترکیب 3 گرم پودر زیره و 5 گرم ماست استفاده کردند اما گروه شاهد از ماست بدون هیچ افزودنی استفاده کردند. هر دو گروه توصیه های تغذیه ای یکسانی دریافت کردند و میزان کالری دریافتی روزانه500 کالری برای آنان تعیین شد.

بعد از 3 ماه نتیجه مطالعات نشان می دهد خانم هایی که از زیره استفاده کردند 3 پوند( 4/1 کیلوگرم )  بیشتر وزن کم کرده اند هم چنین در این گروه میزان حذف چربی  حدود 3 برابر بیشتر از گروه شاهد بود.

گفتنی است کاهش کلسترول  و تری گلیسیرید که منجر به بیماری هایی نظیر آترواسکلروز می شود، در شرکت کنندگان  این مطالعه کاهش یافت در حالیکه  HDL ( چربی مفید بدن) افزایش پیدا کرده است.

چگونگی عملکرد زیره برای کاهش وزن

زیره ماده غذای حاوی آنتی اکسیدان و phytosterol است.  Phytosterol  ماده گیاهی است که ساختار وعملکردی مشابه کلسترول دارد و با جذب کلسترول مضر دستگاه گوارش به کاهش وزن بدن کمک می کند.

زیره هم چنین به عنوان یک ماده ضد سرطان شناخته می شود . دانه های زیره نیز منبع غنی از آهن هستندو عملکرد سیستم ایمنی بدن راکنترل می کنند.

چطور زیره مصرف کنیم ؟

در این مطالعه از ترکیب زیره با ماست استفاده شده است اما شما می توانید روش های دیگری برای استفاده از آن به کار ببرید از جمله اینکه می توانید آن را با سبزیجات تفت داده شده و یا سرخ کرده مصرف کنید. راه دیگر استفاده از زیره به صورت دمنوش گیاهی است البته بهتر است زیره 10 دقیقه در آب جوش بماند. هم چنین می توان پودر این ادویه را روی تنقلات  و آجیل پاشید و همینطور می توان به همراه سوپ و حتی برنج از زیره استفاده کرد.

[ ۳ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ٦:٥٩ ‎ب.ظ ] [ آرش ] [ نظرات () ]

یکی از مهم‌ترین اهداف محک ایجاد ارتباط صمیمی و دوستانه و عمیق با نیکوکاران است. برای تسهیل برقراری این ارتباط محک دفاتری در نقاط مختلف دارد.

این دفاتر زیر مجموعه بخش جلب مشارکت محک است و نمایندگان محک در این دفاتر با معرفی دقیق فعالیت‌ها، اطلاع‌رسانی در خصوص انواع روش‌های کمک‌های مردمی، و ارائه خدمات مربوط به دریافت کمک‌های یاوران و فرآیندهای کاری مرتبط با آن، رابط رساندن کمک‌های انسان‌دوستانه شما به کودکان مبتلا به سرطان هستند.


اصلی‌ترین فعالیت‌های دفاتر جلب مشارکت‌های مردمی محک، عبارتند از:

- معرفی موسسه خیریه محک  و فعالیت‌های آن و ارائه روش‌ها و بسته‌های کمک‌های مردمی

- دریافت وجوه نقد در ارتباط با تمامی روش‌ها و بسته‌های کمک‌های مردمی و صدور رسید اهدایی (درمانیار، نذورات خاص، هزینه پرداخت تجهیزات پزشکی، هزینه‌های جاری بیمارستان محک و ...)

- دریافت کالاهای مورد نیاز روزانه بیمارستان (لازم به ذکر است که کالاهایی که نیاز به سردخانه و نگهداری در شرایط خاص دارند فقط در دفتر مرکزی در دارآباد تحویل گرفته می‌شود.)

- توزیع قلک و دریافت قلک پر و شمارش آن

- ارائه فرم درخواست عضویت به یاوران و دریافت حق عضویت

-  ارائه اطلاعات شفاف و کامل برای آشنایی نیکوکاران با محک

- دعوت از یاوران برای بازدید از موسسه محک

 

دفتر دارآباد:

دفتر دارآباد (دفتر مرکزی) از ساعت 8 تا 19 آماده ارائه خدمات به یاوران گرامی است. لازم به ذکر است دفتر مرکزی در ایام تعطیل نیز فعال می‌باشد.

نشانی: میدان اقدسیه- ابتدای بزرگراه ارتش- سه راه ازگل- بلوار شهید مژدی- بلوار محک- موسسه خیریه و بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک

تلفن : 23501000 (9821+)
جلب مشارکت : 23540 (9821+)
روابط عمومی : 23501347 (9821+)
پیشنهادات و انتقادات : 23501180 (9821+)
نمابر: 22485456
پست الکترونیک: info@mahak-charity.org / pr@mahak-charity.org


دفتر ستارخان:

دفتر ستارخان در مجاورت مرکز رفاهی و نقاهتگاه بیمارانی که تحت پیوند مغز استخوان قرار گرفته‌اند قرار دارد. این دفتر  از ساعت 8 تا 19 آماده ارائه خدمات به یاوران گرامی است.

نشانی : تهران- خیابان ستارخان- سه راه تهران ویلا- خیابان شهید صفویان (خیابان چهارم)- شماره 55

تلفن : 66554081 (9821+) - 66504136(9821+)


دفتر چیذر:

دفتر چیذر اولین و قدیمی‌ترین دفتر جلب کمک‌های مردمی محک می‌باشد. این دفتر از ساعت 8 تا 19 آماده ارائه خدمات به یاوران گرامی است.

نشانی : میدان چیذر- پایین‌تر از فروشگاه شهروند- خیابان خراسانی- ابتدای کوچه حوزه علمیه- ساختمان برایا- پلاک 28- طبقه سوم- واحد 11

تلفن : 22201312 (9821+)


دفتر برج ملت:

این دفتر از 8 تا 19 آماده ارائه خدمات به یاوران گرامی است.

نشانی : خیابان ولی عصر- روبروی پارک ملت- جنب خیابان شهید انصاری(صداقت)- برج ملت- طبقه همکف تجاری- واحد 36

تلفن : 4- 22037473 (9821+)


دفتر گلستان:

با توافق مدیریت مرکز پرداخت گلستان، جایگاهی برای میز محک در نظر گرفته شده است که از ساعت 10 تا 20:30 آماده ارائه خدمات به یاوران گرامی است.

نشانی : شهرک قدس- فاز 1- خیابان ایران زمین- مرکز پرداخت گلستان- طبقه اول- هسته مرکزی- بال شرقی


کرج:

تنها شعبه محک خارج از تهران و در استان البرز است که از اردیبهشت 1389 فعالیت خود را آغاز کرد. این دفاتر از ساعت 8 تا 19 آماده ارائه خدمات به یاوران گرامی است. در این دفاتر توزیع قلک در سطح شهر نیز انجام می‌شود.

دفتر 1 کرج

نشانی : کرج- خیابان دانشکده- جنب مدرسه دهخدا- نبش خیابان اوجانی- طبقه فوقانی بانک تجارت
تلفن :  32220177 (9826+)   /   32255955 (9826+)


دفتر  2 کرج

خیابان طالقانی شمالی- برج  طوبی-  طبقه 6- واحد11
تلفن : 34498534 (9826+)  /  34498537 (9826+)

دفتر برج نگار:

دفتر برج نگار تمامی روزهای هفته به جز جمعه ها از ساعت 8 تا 20 آماده ارائه خدمات به یاوران گرامی است.

خیابان ولیعصر- کمی بالاتر از میدان ونک- برج نگار- طبقه همکف- ضلع شمالی

تلفن: 88641406


دفتر باستان

این دفتر از ساعت 8 تا 19 آماده ارائه خدمات به یاوران گرامی است.

نشانی : میدان جمهوری- خیابان جمهوری- خیابان گلشن- خیابان آذربایجان- نرسیده به خیابان باستان- پلاک 401

تلفن : 66901900 (9821+)


دفتر شهید لواسانی(فرمانیه)

این دفتر از ساعت 8 تا 19 آماده ارائه خدمات به یاوران گرامی است.

نشانی : خیابان شهید لواسانی(فرمانیه)- خیابان شهید آقایی- محوطه فروشگاه شهروند و میدان میوه و تره بار شهید لواسانی- باجه محک


دفتر تجریش

نشانی : میدان تجریش- ابتدای خیابان دربند- شماره 9

تلفن : 22749819 (9821+)
تلفکس : 22749802 (9821+)

دفتر شرق

فلکه اول تهران پارس- درب شمالی مرکز پرداخت سپید-  واحد A9
تلفن : 77720048 (9821+)


دفتر آزادگان

میدان رسالت- بلوار هنگام- بلوار دلاوران- میدان میوه و تره بار آزادگان

دفتر سردار جنگل

بلوار  سردار جنگل- تقاطع میرزا بابایی- میدان میوه و تره بار سردارجنگل

دفتر بهمن

میدان بهمن- خیابان دشت آزادگان- جنب فرهنگسرای بهمن- میدان میوه تره بار بهمن

دفتر پیروزی

اتوبان افسریه (جنوب به شمال )-  جنب ایستگاه مترو شهید کلاهدوز- میدان میوه و تره بار پیروزی

دفتر صادقیه

خیابان ستارخان- پشت برق آلستوم-  نرسیده به فلکه اول صادقیه-  خیابان 24 متری خسرو- میدان میوه تره بار
 
دفتر هروی

پاسداران- میدان هروی- بلوار گلزار- میدان میوه و تره بار


دفتر جلال آل احمد

تقاطع جلال ال احمد و کردستان- میدان و تره بار جلال


دفتر سمرقند

جنت آباد جنوبی- پاساژ سمرقند- در شرقی

 

 

منبع : mahak-charity.org

[ ۳ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ٦:٥٥ ‎ب.ظ ] [ آرش ] [ نظرات () ]

کره جنوبی به زودی سریعترین اینترنت در جهان موسوم به “برودباند” را راه‌اندازی می‌کند. سرعت انتقال داده در این سیستم «۱۰ گیگابایت» در ثانیه است.

 

قرار است این سیستم در کره جنوبی در تاریخ ۲۰ اکتبر و طی کنفرانس مشترک “اتحادیه جهانی مخابرات” و “وزارت علوم و ارتباطات” این کشور افتتاح شود.

با راه‌اندازی این سیستم، کره جنوبی به صف دیگر کشورهای شرق آسیا می‌پیوندد که از این سیستم پر سرعت استفاده می‌کنند. سرعت اینترنت در این کشورها بسیار بالاتر از ایالات متحده آمریکاست.

با این سیستم جدید که “SK BroadBand” نامیده می‌شود، شهروندان کره جنوبی می‌توانند صفحات اینترنت را با سرعت بالا باز کرده و داده‌ها با حجم یک گیگابایت را در کمتر از یک ثانیه آپلود کنند.

بر اساس تحقیقی که شرکت “آکامی اینترنت” در ابتدای سال جاری میلادی در مورد سرعت اینترنت در کشورهای مختلف انجام داد، فقط هنگ کنگ سرعت بالاتری از کره جنوبی داشته است. بر اساس این تحقیق ۲۰ کشور اول جهان از نظر سرعت اینترنت به شرح زیر هستند:

هنگ کنگ، ۶۵.۴ مگابایت در ثانیه

کره جنوبی، ۶۳.۴ مگابایت در ثانیه

ژاپن، ۵۲ مگابایت در ثانیه

سنگاپور، ۵۰.۱ مگابایت در ثانیه

رومانی، ۴۵.۴ مگابایت در ثانیه

لاتویا، ۴۳.۱ مگابایت در ثانیه

تایوان، ۴۲.۷ مگابایت در ثانیه

هلند، ۳۹.۶ مگابایت در ثانیه

بلژیک، ۳۸.۵ مگابایت در ثانیه

سوئیس، ۳۸.۴ مگابایت در ثانیه

بلغارستان، ۳۷ مگابایت در ثانیه

ایالات متحده آمریکا، ۳۷ مگابایت در ثانیه

کویت، ۳۶.۴ مگابایت در ثانیه

امارات متحده عربی، ۳۶ مگابایت در ثانیه

بریتانیا، ۳۵.۷ مگابایت در ثانیه

کانادا، ۳۴.۸ مگابایت در ثانیه

جمهوری چک، ۳۴.۸ مگابایت در ثانیه

ماکائو، ۳۴.۴ مگابایت در ثانیه

سوئد، ۳۳.۱ مگابایت در ثانیه

[ ۳ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ٩:٤٩ ‎ق.ظ ] [ آرش ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
امکانات وب
Instagram

کمک به سازمان خيريه محک